patsack.school-sql.edu.pl
Liverpools dyraste värvning


Arsenals dyraste värvning

Om det sker blir Darwin Nunez Liverpools dyraste värvning genom tiderna. – Jag har spelat mot Liverpool och sett flera av deras matcher i Champions League. Deras spelstil passar mig. Det finns flera riktigt bra spelare här och jag tror att jag kommer passa in, säger åringen i en kommentar på Liverpools hemsida.


Dyraste övergången fotboll

  Darwin Nunez, 22, är klar för Liverpool. Anfallaren plockas in från Benfica för över en miljard och blir nu klubbens dyraste värvning någonsin.

Dyraste värvningarna premier league 2023

Liverpool är överens med Darwin Nunez. Det menar The Athletic som även skriver att anfallaren blir klubbens dyraste värvning genom alla tider. Liverpool har verkligen stått för en kanonsäsong.
 • liverpools dyraste värvning

 • Den snart årige anfallaren blir

  Darwin Núñez blev i somras Liverpools dyraste värvning någonsin. Peterboroughs ordförande anser att de borde värvat Ivan Toney istället. Darwin Núñez, 23, har inte direkt fått någon drömstart på sejouren i den engelska storklubben Liverpool.
 • Sedan dess har åringen utvecklats


 • Darwin Nunez, 22, är

  Anfallstalangen Rhian Brewster, 20, lämnar Liverpool.Övergången till Sheffield United är klubbens dyraste värvning genom tiderna.- Jag behövde spela mer, säger åringen till klubbens hemsida.

  Sedan dess har åringen utvecklats

 • Andy Carroll blev Liverpools dyraste värvning Nu berättar åringen att han först hoppades på att flytten skulle spricka. - Jag hoppades på att jag skulle misslyckas med läkarundersökningen, säger han till L'Equipe. Foto: Bildbyrån.

 • Virgil van Dijk var

  Detta skulle innebära att Núñez kunde bli Liverpools dyraste värvning någonsin. Den 14 juni skrev Núñez på ett 6-års kontrakt med engelska klubben Liverpool.

   Andy Carroll blev Liverpools dyraste

  Darwin Núñez blev i somras Liverpools dyraste värvning någonsin, då han flyttade från Benfica. Nu uttalar sig Jürgen Klopp om hur anfallaren anpassat sig hittills. Liverpools säsong har såhär långt varit en besvikelse.